Bowling - I.PSKN Praha

Technické cvičení I.

Rozmach a kroky

Když vezmete do ruky těžký předmět, jakým je bowlingová koule, a zkusíte ho rozkývat, zjistíte, že se pohybuje sám od sebe - do pohybu ho uvádí jeho vlastní tíha - na podobném principu funguje kyvadlo. Základem pro plynulý švih s koulí je dát této přirozené energii volný průchod.

Co se týče váhy, hrajte s takovou koulí, která se snadno kýve zezadu dopředu bez vaší pomoci. Pokud se vám přitom prohne zápěstí a vaše rameno klesá, je koule příšliš těžká. Pokud můžete kouli ovlivňovat silou,  je naopak příliš lehká.

Kroky

Začínajícím bowlerům se doporučuje dělat při rozběhu čtyři kroky, později mohou přidat pátý. Kroky by měly být rovné, jako při  normální chůzi, liší se pouze poslední krok, který obsahuje sklouznutí.

Praváci vykročí pravou nohou, následuje vykročení levou, pravou. Čtvrtý a poslední krok končí na levé noze, která se lehce sklouzne dopředu a přenese hráč váhu a pokrčí v kolenou. Práva noha zůstává zanožená a vyrovnává rovnováhu. Leváci začínají rozběh levou nohou a končí na pravé. První krok je nejkratší, poslední se skluzem nejdelší.

Žádné komentáře