Bowling - I.PSKN Praha

Perfect Game

  Profil a rozhovor s hráčem, který dosáhl Perfect Game neboli 300.

Sedmadvacetiletý Martin Jarůšek je prvním hráčem v ČR, kterému se podařilo dosáhnout Perfect Game neboli 300 herním systémem amerika. Je členem 1.Pražského sportovního klubu neslyšících hráčů a mimo bowlingu se věnuje ještě stolnímu tenisu, šipkám, volejbalu, badmintonu, plavání a šipkám. Jak vidno, Martin je všestranný sportovec a dosáhl i v jiných sportech nejednoho ocenění. Nám se s ním podařilo udělat rozhovor:

Ve kterém roce jsi začal hrát bowling a kdo tě k němu přivedl? M. J.: V roce 1996 mě k němu přivedl slyšící kamarád Radek Hábl.

Kde jsi začal dělat první bowlingové krůčky? M. J.: V Záběhlicích v herně „Na Ovčíně“.

Kdy jsi začal hrát rotačně s excentrickou koulí? M. J.: Začal jsem to zkoušet s ní hrát v únoru roku 2002.

Od kterého výrobce je tvá excentrická koule se kterou jsi dosáhl svého úspěchu? M. J.: Je to 15-ti librová koule INFERNO od firmy Brunswick.

Jak často a kde trénuješ? M. J.: 1x týdně dvě hodiny „Na Ovčíně“.

Podařilo se ti již někdy třeba na tréninku nebo jindy na turnaji hodit 300? M. J.: Ne nepodařilo se mi to nikdy ani při hře na jedné dráze. Poprvé jsem toho dosáhl amerikou až na turnaji asociace Grand Prix ČBA.    Pamatuješ si ještě jak jsi dopadl na svém prvním turnaji? M. J.: Přesné umístění již nevím, ale pamatuji si, že v roce 2002 jsem získával první hráčské zkušenosti na turnaji MBC.

Co považuješ mimo „Perfect game“ za své osobní hráčské úspěchy? M. J.: Na mezinárodním turnaji neslyšících v Dánsku jsem v Kodani letos v květnu vybojoval a získal cenu za 7.místo v jednotlivcích. Jinak v roce 2002 ocenění nejlepší hráč roku ve stolním tenise neslyšících.

Martine slyšel jsem, že prý máš na svém kontě i mistrovský titul. Je to pravda? M. J.: No, když už jste tu otázku položili, tak půjdu s pravdou ven. Vloni jsem získal v Ostravě titul MČR 2003 v bowlingu neslyšících, kategorie muži. Letos jsem ale titul neobhájil a umístil jsem se na druhém místě.

Děkuji za rozhovor a jménem ČBA gratuluji k dosažené 300.

První Perfect Game neboli 300 herním systémem anglicka

Jednapadesátletý Jaromír VOHRYZKA je v historii prvním neslyšícím hráčem v ČR, kterému se podařilo dosáhnout "Perfect Game" neboli 300 herním systémem "anglicka". Stalo se tak v sobotu dne 9. října 2010 v Brně při MČR v bowlingu jednotlivců na herně "Bowling HOKNA"