Bowling - I.PSKN Praha

Aktuálně

TJ Sever Ústí n. L. - oddíl neslyšících uspořádal v sobotu dne 14.dubna 2012 XII. ročník turnaje v bowlingu mužů a žen. Celkem se turnaje zúčastnilo 20 osob: 13 mužů a 7 žen. Hráli zde hráči z klubů I.PSKN Praha,SKN Brno,SKIVELO Olomouc a TJN Sever Ústí n.L. Každý hráč odehrál celkem 6 her střídavě na dvou dráhách. Dráhy byli namazány požadováným typem na bázi středního domácího oleje. Do kvalifikace o postup na M-ČR v bowlingu se přihlásilo 17 hráčů a hráček. Po napínavém boji zvítězil poprvé v historii Ústeckého putovního poháru p.Martin Marouš s celkovým náhozem 1 167 bodů, druhý skončil p. Jan Sůva s náhozem 1 148 bodů oba z I.PSKN Praha  před třetím p. Jiřím Jungmannem s 1 103 body z SKN Brno.Nejvyšší nához 246 bodů v jedné hře docílil p. Jan Sůva z I.PSKN Praha o fous před druhým p. Václavem Kylíškem   244 bodů a třetím p.Martinem Maroušem 241 bodů v jedné hře což se stalo poprvé v historii aby tři hráči překročili „dvěstěčtyřicítku“ s rozdílem 2 a 5 – ti kuželek.

Z žen vyhrála potřetí v historii Ústeckého putovního poháru sl. Kateřina Klofáčová  ze SKN Brno s celkovým náhozem 1 192 bodů před druhou pí. Lenkou Maroušovou s 1 004 body a třetí byla o fous pí. Dáša Vohryzková s 1 002 body  obě z I.PSKN Praha.Nejvyšší nához 225 bodů  v jedné hře docílila v poslední 6-té hře sl. Katka Klofáčová ze SKN Brno a v celkovém součtu 6-ti her /1 192 bodů/ s průměrem 198,7 předstihla i vítěze v mužské kategorii.

výsledky
Pražský dvojice v bowlingu jednotlivců mužů a žen. Bude konat v termínu 26.května 2012. Připomínám že turnaj se koná zároveň jako kvalifikace o postup na M-ČR. Začátek v 10:00 hod. místo konání Na Ovčíně.

Přihlášky nutno nejpozdější do 10. května 2012 !!!

propozice
Brněnský pohár v bowlingu jednotlivců mužů a žen. Bude konat v termínu 23.června 2012. Připomínám že turnaj se koná zároveň jako kvalifikace o postup na M-ČR druhá v pořadí.  Začátek v 11:00 hod. místo konání Bowling OD Kostka.

Přihlášky nutno nejpozdější do 9. června 2012 !!!

propozice
Bowlingová liga neslyšících družstev finále - 1.kolo 31.března 2012 - Plzeň Plaza
    propozice
     los finále
Už jen dva hrací dny zbývají do konce sezony a je stále jasnější, že I. PSKN Praha míří za prvním místem ve skupině. Sice se jejich náskok poslední dva hrací dny přestal zvyšovat, ale stále si drží pohodlný odstup od druhého místa. Na něm naopak lehce ztratili dámy z I. PSKN Praha B, které mají 89,5 bodu a v jednu chvíli se jim už na necelé tři body přiblížili Záběhličtí Ovčáci. Ti po předchozích dvou dobrých dnech měli tenhle trochu horší, ovšem opět dokázali porazit vedoucí tým I.PSKN. O pouhé necelé tři body zpět je SKB Praha, které má také jistě vyšší ambice a bude bojovat. I Zelenáči mají svou šanci, ačkoliv jim jeden hrací den chybí, jsou již téměř v kontaktu. Předposlední hrací den je na plánu po čarodějnicích a bude aprílový - 1. dubna. Uvidíme, co to datum udělá s výsledky.
     výsledky
Dne 12.3.2012 se odehrálo druhé kolo skupina D pražské druhé ligy zahájila podzimní ABL-ku Novobowling Kladno.
     výsledky
V sobotu 10. března 2012 se konal 8. ročník Ostravského putovního poháru v bowlingu v herně Bowland v Olomouci, který byl zároveň prvním turnajem kvalifikace o postup na M-ČR v bowlingu. Hrálo se na mazání 40 stop, na kterém se hrálo Regionální mistrovství Severní Moravy minulý týden. Přijelo celkem 22 hráčů, z toho 7 žen, z celé republiky. Začalo se hrát v 11 hodin a vše skončilo kolem 14. hodiny předáváním cen.
Tento ročník měl stejné vítěze jak v mužské, tak i v ženské kategorii jako vloni. Herní úroveň hráčů byla dost vysoká. Mezi ženami obhájila vítězství z předchozích dvou ročníků Kateřina Klofáčová z klubu SKN Brno, která trumfla výkonem 1199bodů i všechny muže. Na druhém místě se umístila Pavlína Maléřová z klubu SSK Vítkovice, třetí byla Dáša Vohryzková z I.PSKN Praha. Loňské překvapivé vítězství, letos potvrdil dobrým výkonem Vojtěch Jahoda z klubu SKN Brno, který nahrál 1134 bodů, druhý skončil Jaromír Vohryzka z klubu I.PSKN Praha a na třetím místě se umístil Tomáš Drahoš ze SKIVELA Olomouc. Nejvyšší nához na 1 hru měla Kateřina Klofáčová 237 bodů, a Vojtěch Jahoda 226 bodů.
Vše proběhlo v klidu, i když občas technika zlobila. Nebyl podán žádný oficiální protest. Dalším turnajem kvalifikace o postup na M-ČR bude hostit Ústí nad Labem v dubnu.
Věřím, že se za rok opět shledáme při 9. ročníku.
     výsledky
V neděli 26.2.2012 ráno se na centru Bowling Dejvice hrálo další kolo 1. pražské RBL. Absolutním dnešním lídrem bylo I.PSKN Praha - A které vyhrálo v čele tabulky.
     výsledky
Ústecký putovní pohár v bowlingu jednotlivců mužů a žen. Bude konat v termínu 14.dubna 2012. Připomínám že turnaj se koná zároveň jako kvalifikace o postup na M-ČR druhá v pořadí. První kvalifikace se koná v 10.3. v Olomouci, kterou pořádá Sport NES Ostrava. V letošním roce se plánují celkem čtyři kvalifikace. Zájemci o postup na M-ČR se musí zúčastnit minimálně dvou kvalifikací. Začátek v 11:30 hod. místo konání Bowling Klíše.

Přihlášky nutno nejpozdější do 31.března 2012 !!!
    propozice
Ostravský putovní pohár a kvalifikaci o postup na M-ČR v bowlingu jednotlivců mužů a žen. V sobotu 10.března 2012 sraz v 10:45 hod. Začátek v 11 hod. místo konání Bowland Olomouc.

Přihlášky nutno nejpozdější do 29.února 2012 !!!