Bowling - I.PSKN Praha

Aktuálně

Brněnský turnaj smíšené dvojice, dvojice mužů a dvojice žen. Bude konat v termínu 24.listopadu 2012. Sraz v 9:30 hod. Začátek v 10 hod. místo konání Bowling Kostka, Kaštanová 70, 620 00 Brno 20.

Přihlášky nutno nejpozdější do 10.listopadu 2012 !!!

propozice

POZOR ZMĚNA MÍSTO!

Mistrovství ČR v bowlingu jednotlivců mužů a žen. V sobotu 13.října 2012 sraz v 9:30 hod. Začátek v 10 hod. místo konání „Bowling Vojkov“ Tehovec, 251 62 Mukařov. Postupující jen 19 mužů a 12 žen od kvalifikace župy: Výsledkový muži a ženy

Přihlášky nutno nejpozdější do 23.září 2012 !!!

propozice
V sobotu 15. září 2012 se konalo první kolo družstev České republiky, Bowlingové ligy neslyšících v Olomouci. Začátek soutěže byl v 11:00 hod a konec v 17 hod. Zúčastnilo se 11 družstev (8 mužských a 3 ženské družstva). Všichni soutěživě a velice sportovně bojovali o dobré umístění a některým se to vydařilo. Byl použit nový systém bodového hodnocení družstev. Vítězné družstvo získalo 2 body, 1 bod získalo každé družstvo, které nemělo rozhodný výsledek. Bodování hráčů je jiné. 1 bod získali hráči s výším součtem a 0,5 bodu pro hráče s nehozeným výsledkem.V soutěži družstev obsadilo 1 místo SportNES Ostrava s 28,5 body, 2 místo získalo SKIVELO Olomouc s 27 body a 3. Místo vybojovalo SKN Brno s 26,5 body. Nejlepším jednotlivcem mužů se stal Jiří Jungmann ze SKN Brno s průměrem 181,17. Nejlepší ženou turnaje se stala Pavlína Maléřová ze SKIVELO Olomouc s průměrem 165,63.Další, druhé kolo turnaje bude v říjnu v termínu 27. 10. 2012 v Pardubicích. Děkujeme všem účastníkům BWLN za jejich sportovní účast a řádné chování, těšíme se nashledanou v říjnu 2012 na příštím bowlingové turnaji.
     výsledky
Dne 10.9.2012 se odehrálo první kolo skupina D pražské druhé ligy zahájila podzimní ABL-ku Novobowling Kladno.
       video
     výsledky
Podzimní část BWLN Čechy se pomalu bliží. První kola se rozehrají 15.září v Bowland Olomouci. K dnešnímu dni je přihlášeno na 11 družstev, Muži: I.PSKN Praha, SKN Plzeň, TJ Sever Ústí nad Labem, SKN Brno,SportNES Ostrava,SKIVELO Olomouc, SSK Vítkovice a TJ SLOVAN Zlín. Ženy: I.PSKN Praha, SKIVELO Olomouc a TJ SLOVAN Zlín.
  Rozlosování
    propozice
Podzimní část ABL oficiálně startuje 10.září. První kola se rozehrají 10.září Novobowling Kladno. Druhá kola se rozehrají 25.září Vojkově. Třetí kola se rozehrají 30.října Na Ovčíně. Čtvrtá kola se rozehrají 20.listopadu Best Zličín. K dnešnímu dni je přihlášeno na 8 družstev, I.PSKN Praha, Jokers, BC Žlábek B, Tullamore Dew, Poštovní express A, Skalka Praha.cz, MAESTRO Club 'A' a P.E.S. Kladno
    informace
Pro sledoní dlouhodbější výkonnosti hráčů i týmů jsou v bowlingu často užitečné žebříčky. Započítávají se hry z mistrovských a turnajů do žebříčku budou zařazení všichni hráči/hráčky bowlingu na území ČR. Oficiální pořadí je sestaveno pouze z hráčů, kteří mají odehráno v daném období minimálně 30 her.
     žebříček
V sobotu 23. června 2012 se konal Brněnský poháru v bowlingu v herně Bowling OD Kostka, který byl zároveň prvním turnajem kvalifikace o postup na M-ČR v bowlingu. Zúčastnilo se celkem 25 osob, z toho 16 mužů a 9 žen. Hrálo se na 6 her. Vítězem mužů se stal Klečka Vít z I.PSKN Praha s 1145 body (průměr 185,33). Druhé místo získal Vohryzka Jaromír z I.PSKN Praha s 1121 body (průměr 186,83) a na třetím místě se umístil Kučera Petr z SKIVELO Olomouc s 1095 body (průměr 182,50). Z žen vyhrála Janošcová Kateřina z SportNES Ostrava s 1129 body (průměr 188,17), druhé místo získala Kučabová Lenka z TJ SEVER Ústí nad Labem s 1085 body (průměr 180,83) a třetí místo Klofáčová Kateřina z SKN Brno s 973 body (průměr 162,17). Nejvyšší nához ženy se stala Janošcová Kateřina 212. Nejvyšší nához muži se stal Vohryzka Jaromír 243. Děkujeme všem účastníkům bowlingu za jejich sportovní vystupování a těšíme se na shledanou v příštím roce v červnu 2013.
     výsledky

V sobotu 2. června 2012 se konalo druhé kolo finále M-ČR - BWLN družstev v bowlingu v Brně. Ředitel turnaje kontroloval všechny průkazky ČSNS, kde neshledal žádný problém. Ženy SKN Hradec Králové nepřijely a Kateřina Klofáčová (ředitelka BWLN) dostala email z SKN Hradce Králové – ve kterém byla omluva (neúčast pro nedostatek hráček). Zúčastnilo se 9 družstev (7 družstev mužů a 2 družstva žen). Začátek soutěže byl v 11:00 hodin a konec v 15:30 hodin. Hrály se americké hry. Domácí mužstvo A po dlouhém čekání od roku 2003 konečně vyhrálo soutěž M-ČR – BWLN a získalo poprvé v historii titul mistra ČR s 16 body a průměrem 531,78 body. Na 2 a 3. místě se umístili I.PSKN Praha „A“ a I.PSKN Praha „B“ se stejným počtem 14 bodů, ale I.PSKN Praha „A“ měl lepší průměr 537,33 než I.PSKN Praha „B“ - 465,67 bodů. V jednotlivcích mužů je první Jiří Jungmann z SKN Brno „A“ s průměrem 190,62,00 body. V jednotlivkyních žen je první Kateřina Klofáčová ze SKN Brno „A“ s průměrem 185,13 bodů. Výsledky jsou uvedeny níže. Nejvyšší nához ženy se stala Kateřina Klofáčová z SKN Brno 222.. Nejvyšší nához muži se stal Martin Marouš z I.PSKN Praha 247. Po utkání byly rozdány ředitelem turnaje družstvům i jednotlivcům krásné poháry. Brněnští bowleři byli trochu smutní, protože loňští mistři I.PSKN Praha B zapomněli přinést putovní poháry BWLN. I.PSKN Praha B se omluvili a slíbili, že za 3 týdny přivezou putovní poháry BWLN na akci v Brně – Brněnský pohár. Vše proběhlo řádně a v klidu, nikdo nepodal protest. Děkujeme všem účastníkům M-ČR - BWLN v bowlingu za jejich sportovní vystupování.

výsledky
Už podeváté se v květnu sjíždí, bowlingáři do Prahy na turnaj dvojic. Chtěl bych poděkovat všem za včasný příjezd na turnaj, každý věděl v kolik hodin kdo hraje. Takže se na nikoho nečekalo, mimo několika omluvených. A v 10.00 hod. se začalo. Bylo vidět, že bowling v tuzemsku jde nahoru. Kdo se chtěl dostat na bednu tak musel zahrát minimálně průměr 190 bodů a 3 ( 2 muži a 1 žena ) hodili průměr přes 200 bodů. Turnaj proběhl ve vysokém tempu a v 15.00 hod. se předávali ceny. Soutěž smíšených dvojic vyhráli
manželé Vohryzkovi z I.PSKN výkonem 2.316 bodů. Dvojice žen se stal kořistí Brna s Ostravou Klofáčová s Janošcovou výkonem 2.303 a soutěž dvojic mužů vyhrálo Brno s I.PSKN Jungmann se Sůvou. Pohár za nejvyšší nához si odvezli do Brna Klofáčová 248 bodů a Jungmann 268 bodů.