Bowling - I.PSKN Praha

Aktuálně

MČR jednotlivců mužů a žen - Plzeň 17.10.2009

Letošního mistrovství České republiky neslyšících v jednotlivcích mužů a žen v bowlingu, které se hrálo v plzeňský bowlingu v sobotu 17.října 2009, se ůčastnilo v jednotlivých kategoriích 17 mužů , 14 žen. Začátek soutěže byl v 10.00 hodin a konec v 17.00 hodin.   V kvalifikaci se hrálo na 6 her a ve finále se systémem Robin-round ba 4 hry. Stavěče neměly potíže, vše proběhlo bez problémů. Hráči i hráčky vylosovali čísla podle obsazovačky do dvou rund.
V kvalifikaci se vítězem kategorie mužů stal pan Zeman, hráč klubu I.PSKN Praha. Na svém kontě měl s průměrem 198,17 celkem 1189 bodů. Za ním se umístil druhý se ztrátou 18 bodů Jaromír Vohryzka (Ø 195,17 - I.PSKN Praha) před Miroslav Janočes (Ø 187,50 - SCN Ostrava), který ztrácel na vítěze 64 bodů.

V katerorií žen zvítězila Lenka Kučabová (Ø 170,83 - TJ Sever Ůstí n.l. ) před Kateřinu Klofáčová (Ø 166,33 - SKN Brno) a Lenka Maroušová (Ø 163,50 - I.PSKN Praha).

Nejvyšší nához mužů patří hráči z klubu I.PSKN Praha panu Janu Zemanovi, který hodil 257 bodů. U žen nejvyšší nához s výkonem 222 měla paní Kateřina Klofáčová z klubu SKN Brno.

Ve finále se systémem Robin-round s výkonem 904 se na první místo dostal pan Jaromír Vohryzka z klubu I.PSKN Praha, který nezaváhal. Dalo se očekávat, že v posledním kole výkon pana Zeman někdo překoná, především se čekalo na výkon rovináře Martin Marouš, ale tomu se bohužel nepodařilo sesadit z druhého místa, a pan Marouš skončil až na třetím místě s náhozem 727, druhé místo obsadil Jan Zeman s výkonem 851.

V katerorií ženy v systtém Robin-round s výkonem 821 se na první místo dostala paní Kateřina Klofačová z klubu SKN Brno. Dalo se očekávat, že ještě v posledním kolem výkon paní Lenka Kučabová překoná, především se čekalo na výkon rovináře Lenka Maroušová, ale tomu se bohužel nepodařilo sesadit z druhého místa, a paní Maroušová skončil až na třetím místě s náhozem 650, druhé místo obsadil Lenka Kučabová s výkonem 662.